Szkółka drzewek i krzewów Tuje Szczecin jest typowym gospodarstwem od wielu lat charakterze rodzinnym. Powstaliśmy w roku 2010 i od tego czasu zajmujemy się produkcją i uprawą tui. Nasze uprawy iglaków cechuje nie powtarzalna pasja i oczywiście zamiłowanie do wszystkich roślin. Prawidłowa uprawa roślin w naszym ogrodzie to codzienna dbałość o ich prawidłowy wzrost poprzez doglądanie, nawożenie, przesadzanie i oczywiście podlewanie. Wszystko to znakomicie przekłada się na doskonałą jakość wszystkich naszych produktów. Nasze zaangażowanie czyni nas zdecydowanie najlepszą szkółką drzew i krzewów ozdobnych w całej okolicy w województwie Zachodniopomorskim!

Aktualnie gospodarstwo nasze położone jest przy drodze pomiędzy Dołujami, a Kościnem niedaleko Szczecina. Mieścimy się dosłownie kilka kilometró od przejścia granicznego z Niemcami w Lubieszynie. Uprawa gruntowa naszej szkółki iglaków w tym momencie zajmuje powierzchnię 1 ha, natomiast produkcja w donicach produkcyjnych ok 0,4 ha.

Tuje Szmaragd Szczecin producent – hurt i detal

Nasze tuje szmaragd są ukorzenione i zawsze gotowe do tego żeby je sadzić w gruncie

Od samego początku naszego istnienia specjalizujemy się w uprawie tuji żywopłotowych. Najbardziej popularne odmiany to oczywiście ‘Brabant’ i ‘Smaragd’ i to właśnie one stanowią zdecydowaną większość naszej całorocznej produkcji. Można powiedzieć, że jesteśmy zatem głównie szkółką tuji. ‘Brabant’ i ‘Smaragd’.

Te niezwykle popularne odmiany żywotników cechują się zwartym pokrojem, rzeczywiście soczystym wybarwieniem i bardzo dużą odpornością na nie sprzyjające warunki. Są one chętnie wykorzystywane zarówno w naszych ogrodach przydomowych, jak i w ogólnym urządzaniu miejsc zielonych wokół obiektów usługowych i ważnych instytucjach publicznych. Nasza oferta skierowana jest także do osób szukających zakupu tuji w hurcie.

Oferta na inne ciekawe iglaki

Posiadamy także w ciągłej sprzedaży inne iglaki takie jak np. jałowiec chiński mint julep

Oferujemy także Państwu naprawdę szeroki wybór różnych odmian krzewów iglastych m.in tuje (inne ciekawe odmiany), cyprysy, jałowce, sosny, świerki, jodły. Można u nas kupić także popularne krzewy liściaste i kwitnące.

W każdym procesie produkcji roślin zawsze korzystamy z najnowszych i najlepszych nawozów, środków ochrony roślin. Używamy także profesjonalne maszyny i one także odgrywają istotną rolę w szkółkarstwie roślin iglastych.

Oferowane przez nas krzewy uprawiane są od samego początku w specjalnych donicach produkcyjnych. Nie stosujemy szklarni ani sztucznego oświetlenia. Wszystko odbywa się w naturalnych warunkach tak, aby rośliny dostosowane były do naszego klimatu i doskonale radziły sobie nawet w mroźne zimy.

Iglaki od producenta Tuje Szczecin – Szkółka drzew ozdobnych

Od kilku lat oferta naszej szkółki drzew ozdobnych została poszerzona o profesjonalne projektowanie i wykonywanie przydomowych ogródków i innych terenów zielonych. Zawodowo zajmujemy się dokładną pielęgnacją ogrodów. Dbamy o krzewy i trawnik z należytą starannością. Nawożenie, przycinanie, formowanie, sadzenie i przesadzanie krzewów oraz oczywiście koszenie i zakładanie trawników to naprawdę nasza specjalność. Można u nas zamówić także usługi wyrównywania terenu i wycinkę drzew.

Nasz adres: Tuje.szczecin.pl
Dołuje obok Szczecina, woj. Zachodniopomorskie
ul. Żubrza, tel. 601767340

One thought on “Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Tuje Szczecin – Zachodniopomorskie

  1. Idzie wiosna więc trzeba pomału zacząć planowanie dalszego urządzania ogrodu. Widzę, że szkółki roślin w Szczecinie powoli zaczynają się otwierać i pojawiają się już fajne iglaki. Z tego co wiem to powyższa szkółka otwiera się dopiero za miesiąc więc spokojnie zaczekam i na pewno ich odwiedzę.

Leave a Reply