Ciekawy i porządnie polinkowany katalog stron www to podstawa każdego pozycjonera serwisów w internecie. Na pewno powinno się korzystać również z innych dostępnych w internecie katalogów i katalogować własne serwisy gdzie się tylko da. Niemniej gdy poważnie trudnimy się reklamą stron i pragniemy mieć satysfakcjonujące efekty to powinniśmy także zrobić jakiś osobisty katalog stron.
Ostatnio najpopularniejszym i tak właściwie chyba najlepszym skryptem pod powyższy serwis jest skrypt seokatalog. Egzystuje już ponad półtorej roku i przez ten czas stworzono ponad tysiąc stron opartych dokładnie na tym oprogramowaniu. Warto zawsze zastanowić się na spokojnie i przemyśleć strategię zanim zdecydujemy się na postawienie własnego spisu portali www. W przypadku gdy zdecydujemy się na życzliwy, czyli nie moderowany serwis to może się to dla nas skończyć nie ciekawie.
Wyszukiwarki nie tolerują takich serwisów i bardzo szybko wywalają je ze swojego indeksu lub zakładają tak zwane filtry. Najlepiej prowadzić taki katalog, który będzie całkowicie moderowany i jednym z najważniejszych kryteriów przy akceptacji stron będzie wyjątkowość i nie powtarzalność tekstu. W tym wypadku można zaryzykować stwierdzenie, że po jakimś okresie będzie to ciekawy i przyjazny dla wyszukiwarek katalog, który może być także źródłem małych dochodów.
Co prawda nie ma co nastawiać się na jakieś horendalne przychody aczkolwiek stale dodatkowych kilka złotych w miesiącu może nam się przydać.

Leave a Reply