Efektownym rozwiązaniem dla wszystkich miłośników muzyki, którzy nie chcą się rozstawać z przyjemnymi nutami, jest radio internetowe. W końcu w obecnych czasach komputery stały się tak istotnym elementem wyposażenia każdego domu, że bez problemu zastępują nam telewizor i odtwarzacze muzyczne. Na komputerach oglądamy filmy, seriale, gramy w gry czy słuchamy radia. Oczywiście sam komputer do tego jednak nie wystarczy, konieczne jest także połączenie z Internetem, ale w obecnych czasach posiadanie komputera jest praktycznie jednoznaczne z dostępem do Internetu.
I zamiast brać ze sobą radiomagnetofon, jeżeli ktoś jeszcze wie co to za urządzenie, czy discmana tudzież przenośny odtwarzacz mp3, można zwyczajnie włączyć sobie radio internetowe. Muzyka wówczas nieustannie nam gra, a my nie tracimy energii na dźwiganie niepotrzebnych urządzeń, no i rachunki też są niższe, gdyż tylko jedno urządzenie jest włączone i pobiera prąd.
A radio internetowe wiele korzyści. Można przełączać sobie stacje, jak w zwyczajnym radio, a także zobaczyć, jaki następny utwór będzie puszczany i jeżeli go nie lubimy, to po prostu zmienimy stacje. W dodatku łatwiej jest wtedy wygrać jakiś konkurs radiowy, jeśli nie tylko słuchamy stacji, ale mamy przed sobą dostęp do wszelkich najróżniejszych informacji, które możemy szybko zweryfikować w Internecie i odpowiedzieć poprawnie na pytanie oraz wygrać nagrody.
Niemalże każda większa stacja radiowa prowadzi swoje radio internetowe, ale są także małe stacje, które mają rację bytu jedynie w obrębie Internetu i one też są warte uwagi.

Leave a Reply